Dressur

Regionalsamlinger i sprang og dressur – full oversikt

Klar for samling? Her finner du planlagte regionalsamlinger første halvdel av 2026.

hest / Norges Rytterforbund / regional samling
Foto: Arkivfoto NRYF
Rebekka Kaagaard
Publisert
-
Oppdatert

Bakgrunn og hensikt med regionalsamlinger:

Intensjonen med innføring av offisielle NRYF-samlinger med felles fagplaner på regionsnivå er at NRYF ønsker en rød tråd i utdannelsen av ryttere fra klubb til landslag. Vi ønsker at alle våre medlemmer skal få samme tilbud om kompetanse uavhengig av hvilken region de kommer fra, og at de som kommer på landslaget har likt faglig fundament.

Et viktig punkt i utviklingen av fagplanene er at nivået henger sammen med pensumet i trenerutdannelsen, stevnestrukturen og utviklingstrappen. Det vil si at på NRYFs regionale samlinger skal trenerne være autoriserte trenere, rytterne starte stevner og innholdet i fagplanene stemme overens med utviklingstrappen.

Norges Rytterforbund ønsker også å gi rytterne kunnskap, verktøy og verdier som kan være overførbare senere i livet. Dette inkluderer hestevelferd, økt forståelse for hestens fysiologiske forutsetninger og behov, samt innsikt i fysisk og mental trening og ernæring. Vi håper at mer teoretisk innhold på samlinger vil kunne gi et kompetanseløft og økt motivasjon for utøver.

Regionalsamlingen er åpen for følgende utøvere:

  • Veiledende alder: 10-22 år
  • LB nivå (veiledende alder er det viktigste kriteriet, ikke nivå)
  • Aktivt startet inneværende år
  • Disponerer en hest tilsvarende nivået over (må ikke eie selv)
  • Maks 20 deltagere
  • Ridning og teori i to dager (teoridelen er åpen for tilhørere - krever påmelding)
  • Pris per person 1200 kr. Dette inkluderer riding, teori og lunsj begge dager. Vi gjør oppmerksom på at det er lagt opp til heldagssamling begge dager, og at tidspunkt for oppstart lørdag avgjøres av antall påmeldte.

Oversikt over samlinger:

Ålesund rideklubb - sprang

Dato: Lørdag 14. og søndag 15. mars
Sted: Ålesund Rideklubb
Trener: Karen S Brandshaug-Ødemark og Vetle Solenes
Informasjon og påmelding: Klikk her!

MER INFORMASJON OM FREMTIDIGE SAMLINGER KOMMER!

Oversikt over alle regionalsamlinger finner du i kalenderen.

Har din krets/klubb lyst til å arrangere samling? Fyll ut dette skjemaet, så tar vi kontakt!

Relaterte artikler