Feltritt
Endring i ledelsen for feltritt
Samarbeidet med landslagsleder, Piia Pantsu-Jönsson, avsluttes i enighet mellom partene. Grenen står nå foran en omstrukturering av satsningsarbeidet og vil bruke tiden fremover på å finne den rette veien videre.


NRYF ønsker å informere om at samarbeidet med vår landslagsleder nå avsluttes. Dette skjer i full enighet mellom begge parter, og vi vil fortsatt ha muligheten til å hente inn hennes kompetanse ved behov i en overgangsperiode.
Slik landslagsgruppene er organisert i dag, ser vi et behov for omstrukturering for å sikre best mulig utvikling fremover. Det er foreløpig ikke besluttet hvem som vil tre inn i lederrollen videre, og det vil ta noe tid før vi har avklart både hvilken type rolle som er mest hensiktsmessig, og hvem som kan være aktuelle kandidater.
Vi ønsker samtidig å uttrykke stor takknemlighet for innsatsen og samarbeidet som har preget perioden vi har hatt sammen med Piia. Det har vært både verdifullt og givende, og vi har hatt stor glede av den kompetansen og det engasjementet som er lagt ned. Samtidig har hun hatt rollen lenge og det er naturlig å gå videre. Piia ønsker å få fram at hun har trivdes godt i rollen og at det har vært en veldig givende reise med engasjerte ryttere og fine hester.
Vi vil dele mer informasjon så snart prosessen rundt ny organisering er avklart.
Relaterte artikler

Feltritt
Imponerende norsk ponniseier i StrzegomImponerende norsk ponniseier i Strzegom

Feltritt
Reglementsendringer feltritt 2026Reglementsendringer feltritt 2026

Feltritt
Kurs Teknisk Delegat Feltritt 13-14 maiKurs Teknisk Delegat Feltritt 13-14 mai

Feltritt
Treningssamling i feltritt 18-19 aprilTreningssamling i feltritt 18-19 april