Sprang
OL i Paris: Victoria til start som nummer 17
En ny spennende dag står for døren i Versailles – i morgen ettermiddag starter den individuelle kvalifiseringen i sprang, og Victoria rir ut som start nummer 17.


Når dressurailen ble ryddet bort etter dagens Grand Prix Freestyle, ble hinderparken tatt frem og det var tid for oppvarmingsklasse i sprang. Victoria Gulliksen/Mistral van de Vogelzang og hennes konkurrenter fikk gjøre den siste finpussen på hovedarenaen før den individuelle kvalifiseringen starter mandag formiddag klokken 14. Victoria og hennes 12 år gamle vallak (Elvis ter Putte/Clinton) hadde en god runde inne på banen.
-De hadde en god trening, fastslår landslagsleder Mikael Kolind som er på plass ved arenaen i Versailles.

35 nasjoner deltar i OL 2024, og samtlige 75 sprangekvipasjer har anledning til å delta i den individuelle kvalifiseringen. De 30 beste går videre til tirsdagens individuelle finale der alle starter på null feil.

Relaterte artikler

Sprang
LB-cupene får nytt navn: Talent Cup 2026LB-cupene får nytt navn: Talent Cup 2026

Sprang
Uttak til EM for children, junior og unge ryttere 2026Uttak til EM for children, junior og unge ryttere 2026

Dressur
I dag går Nordic Baltic Equestrian Championships i gangI dag går Nordic Baltic Equestrian Championships i gang

Sprang
Sanket cup-poeng i ArendalSanket cup-poeng i Arendal