Her kan du følge VM i Herning via skjerm

Kan du ikke være til stede under verdensmesterskapet i Danmark? Ikke fortvil, du har mange alternativer.

av
Åse-Berit Jamne
Foto: MCH/Lars Møller

Et av de største høydepunktene innen ryttersporten finner sted i Danmark 6. - 14. august. VM i sprangridning, dressur, paradressur og voltige arrangeres i velkjente Herning, og flere norske utøvere er på plass for å forsvare de norske fargene.

Ridesportens første samlede VM ble arrangert i Stockholm 1990, og har siden da blitt avgjort hvert fjerde år, senest i Tryon, USA i 2018.

Enten du velger lineære TV-sendinger eller streaming, så har du mange valg. Du kan blant annet følge mesterskapet hos FEI TV/ClipMyHorse.TV, Zibrasport Equest (CDI- og CSI-klasser), Discovery+ og Eurosport, NRK, DR og SVT.

Her kan du se foreløpig sendeplan for de forskjellige kanalene (med forbehold om endringer):

Eurosport og Discovery+

Dressur

Søndag 7. august kl. 22.00 – 23.00 Grand Prix, finale lag, samt individuell kvalifisering til Grand Prix Special, lag medaljeøvelse - Eurosport Norge og Discovery

Mandag 8. august kl. 22.00 – 23.00 Grand Prix Special individuell finale, medaljeøvelse - Eurosport Norge og Discovery+,

Onsdag 10. august kl. 19.45 – 23.00 Grand Prix Freestyle i flomlys
Individuell finale - medaljeøvelse - Eurosport Norge og Discovery+ direkte

Sprang

Fredag 12. august kl. 19.45 – 23.30 Individuell runde 3 / Lag finale direkte, medaljeøvelse lag - Discovery+ direkte

Søndag 14. august kl. 22.00 – 24.00 Individuell finale, medaljeøvelse - Discovery+

Mandag 15. august kl. 22.00 - Individuell finale Reprise - Eurosport 1

NRK

Voltige

Mandag 8. august kl. 16.50 Finaler - NRK2

Dressur

Onsdag 10. august kl. 21.35 Finaler - NRK2

Sprang

Onsdag 10. august kl 13.40 - Sprangridning, lag - NRK1

Fredag 12. august kl. 21.15 - Sprangridning, lagfinale - NRK2

Søndag 14. august kl 13.55 - Sprangridning, individuell finale - NRK2

Paradressur

Søndag 14. august kl. 20.30 - NRK2

Dansk Radio

Lørdag den 6. august

kl. 9.00-11.30 FEI World Vaulting Squad Championship (DR2/DRTV)
kl. 11.00-14.20 FEI World Dressage Team Championship Grand Prix (DR2)
kl. 12.30-16.30 FEI World Vaulting Female Championship (DRTV)
kl. 15.20-20.00 FEI World Dressage Team Championship Grand Prix (DR2)

Søndag den 7. august

kl. 10.00-14.00 FEI World Vaulting Female Championship (DRTV)
kl. 11.00-14.20 FEI World Dressage Team Championship Grand Prix (DR2)
kl. 15.20-20.00 FEI World Dressage Team Championship Grand Prix (DR2)
kl. 18.00-19.00 FEI World Vaulting Pas de Deux Championship (DRTV)

Mandag den 8. august
kl. 8.30-12.30 FEI World Vaulting Female Championship (DR2)
kl. 13.30-16.20 FEI World Dressage Grand Prix Special Championship (DR2)
kl. 15.30-18.00 FEI World Vaulting Squad Championship (DRTV)
kl. 17.00-19.50 FEI World Dressage Grand Prix Special Championship (DR2)

Onsdag den 10. august
kl. 11.00-13.10 FEI World Jumping Championship (DR2)
kl. 11.00-12.00 FEI World Vaulting Pas de Deux Championship (DRTV)
kl. 12.15-14.30 FEI World Para Dressage Individual Championship Grade II (DRTV)
kl. 13.00-15.30 FEI World Vaulting Team Championship (DRTV)
kl. 13.40-17.00 FEI World Jumping Championship (DR2)
kl. 20.00-23.00 FEI World Dressage Grand Prix Freestyle Championship (DR2)

Torsdag den 11. august
kl. 13.00-15.10 FEI World Jumping Championship (DR2)
kl. 14.00-16.50 FEI World Para Dressage Individual Championship Grade III (DR2)
kl. 15.40-19.00 FEI World Jumping Championship (DR2)
kl. 17.30-20.30 FEI World Para Dressage Individual Championship Grade V (DRTV)

Fredag den 12. august
kl. 14.45-16.55 FEI World Para Dressage Team Championship Grade II (DR2/DRTV)
kl. 21.00-23.30 FEI World Jumping Team Championship Final (DR2)

Lørdag den 13. august
kl. 11.00-13.50 FEI World Para Dressage Team Championship Grade III (DRTV)
kl. 14.20-16.50 FEI World Para Dressage Team Championship Grade V (DR2)

Søndag den 14. august
kl. 9.00-13.15 FEI World Para Dressage Individual Freestyle Championship Grade IV, II, I (DRTV)
kl. 14.00-16.30 FEI World Jumping Individual Championship (DR2)
kl. 14.15-17.00 FEI World Para Dressage Individual Freestyle Championship Grade III, V (DRTV

SVT

Lørdag 5. august
Dressur lag dag 1, Grand Prix, 10.55-14.20 SVT2/SVT Play
Dressur lag dag 1, Grand Prix, 15.15-20.00 SVT Play (19.00-20.00 SVT2)

Søndag 7. august
Dressur lag dag 2, Grand Prix, 10.55-14.20 SVT Play
Dressur lag dag 2, Grand Prix, medaljesermoni, 15.15-20.30 SVT Play SVT2 (15.15-17.00 & 18.00-20.30) SVT1 (17.00-18.00)

Mandag 8. august
Dressur, individuelt, Grand Prix Special, medaljeseremoni, 13.25-20.30 SVT1/SVT2 (kanalbytte kl 18.00)

Ondag 10. august
Sprang individuelt, dag 1, tidshoppning, 10.50-17.00 SVT1
Dressur individuell kür, medaljeseremoni, 19.55-23.30 SVT2/SVT24 (kanalbytte kl 21.00)

Torsdag 11. august
Sprang, lag dag 1, 12.55-19.00 SVTPlay (12.55-18.00 SVT1)

Fredag 12. august
Sprang, lag dag 2, medaljeseremoni, 20.50-00.00 SVT1

Søndag 14. august
Sprang, individuell finale, medaljeseremoni, 13.45-17.00 SVT1

Zibrasport Equest

Fredag 5. august
08:00-10:00 Dressage Junior Individual, CDI-J
12:00-16:00 Jumping Small Tour, CSI2*
16:30-20:30 Jumping Big Tour (GP Qual.), CSI2*
Øvrig: Riders Corner

Lørdag 6. august
08:00-10:00 Dressage YR Individual, CDI-YR
10:00-10:30 Riders Corner
12:00-16:00 Jumping Small Tour, CSI2*
13:00-13:45 Sissel Sandø-Ulbæk
16:30-20:30 Jumping Big Tour (GP Qual), CSI2*
20:30-21:00 Riders Corner

Søndag 7. august
08:00-10:00 Dressage Junior Freestyle, CDI-J
10:00-10:30 Riders Corner
11:00-13:00 Dressage U-25 Individual, CDI-U25
12:00-12:45 Sissel Sandø-Ulbæk
13:00-14:00 Foredrag med Rikke Buhl (KU/dyrlæge)
15:30-19:30 Jumping Small Tour Final, CSI2*
21:30-22:00 Riders Corner

Mandag 8. august
08:00-09:50 Dressage CDI-YR Freestyle
10:20-12:10 Dressage CDI-U25 Freestyle
09:00-12:00 Jumping Big Tour Grand Prix, CSI2*
12:30-13:00 Riders Corner
21:30-22:00 Riders Corner

Tirsdag 9. august
Riders Corner

Onsdag 10. august
10:15-10:45 Riders Corner
17:30-18:30 Annette Paterakis
19:00-19:30 Riders Corner

Torsdag 11. august
08:00-10:00 Int. AG Jumping Medium Tour, CSI3*
08:00-10:00 KRAFFT Jumping Tour of Amateurs, CSI-AM
11:30-12:00 Riders Corner
21:00-21:30 Riders Corner

Fredag 12. august
07:30-09:30 KRAFFT Jumping Tour of Amateurs, CSI-AM
08:30-09:45 Pony Trophy
10:15-10:45 Riders Corner
11:00-14:00 Int. AG Jumping Medium Tour, CSI3*
13:00-14:00 Tina Dufour clinic
15:00-18:00 Jumping Big Tour, CSI3*
16:00-16:45 Alizée Froment clinic
18:00-18:45 Q&A med Tristan Tucker
20:00-20:30 Riders Corner

Lørdag 13. august
07:30-09:30 KRAFFT Jumping Tour of Amateurs, CSI-AM
08:00-08:30 Riders Corner
10:15-11:30 Pony Trophy
12:00-12:45 Tristan Tucker clinic
12:30-15:00 Int. AG Jumping Medium Tour Final, CSI3*
15:00-15:45 Poppy Blandford clinic
16:00-17:00 Lise Berg (KU/dyrlæge)
16:00-18:30 Jumping Big Tour, CSI3*
17:00-17:30 Riders Corner
20:00-23:00 SHOW Night presented by Mustang Trailers

Søndag 14. august
08:30-09:00 Riders Corner
09:00-11:30 Jumping Big Tour Grand Prix, CSI3*
12:15-13:00 Poppy Blandford clinic
17:30-18:00 Riders Corner

Vi tar forbehold om at endringer kan forekomme etter at denne oversikten er laget.