Dressur

For Norge i unghest-VM dressur

To ekvipasjer er på plass i Verden, Tyskland, på vegne av Norge for unghest-VM i dressur: Lumiere Unik i 6-års klassen og B’Fair i 7-års klassen.

hest / Norges Rytterforbund
Caroline Hansen/Lumiere Unik ble nummer 13 i B-finalen i 6-årsklassen i dag. (Arkivfoto: NRYF)
Rebecca Ballestad-Mender
Publisert
-
Oppdatert

Onsdag red Caroline Hansen inn 71,200 % med DWB-hoppen Lumiere Unik (Franklin/Don Romantic, oppdretter Stutteri Unik). Med det ble de nummer 32 i klassen, et resultat som førte ekvipasjen til torsdagens B-ffinale der de ble nummer 13 med 75,200 %. Med det ble de første uplasserte i klassen.

Fredag morgen skal Ida Hofman-Bang til start klokken 08:26 med norskavlede og norskkårede NV-hingsten B’Fair (Dille Belamigo/Fürstenball, oppdretter Kjersti Moen Fagerheim) i den første kvalifiseringen for 7-åringer.

NV-hingsten B'Fair har starttid 08:26 fredag morgen, med sin danske rytter Ida Hofman-Bang i salen. (Arkivfoto: NRYF)

Norske Selina Solberg Vittinghus representerer Danmark med to 5-åringer, Atterupgaards Bernachi (Bon Courage/Caprimond, oppdretter Atterupgaard) og Atterupgards Daimi (Springbank II/Bon Bravour, oppdretter Atterupgaard). Disse red hun til akkurat samme prosent – 85,800 % hvilket ga en delt sjetteplass og en direkte billett videre til A-finalen søndag.

Relaterte artikler