Sprang

Trippel norsk i søndagens World Cup

Det blir tre norske til start i søndagens Longines FEI Jumping World Cup ™ i Gøteborg – finaleklare Johan-Sebastian Gulliksen får følge av både Oda Charlotte Lyngvær og Geir Gulliksen.

hest / Norges Rytterforbund / Johan-Sebastian Gulliksen
Johan-Sebastian Gulliksen ligger som nummer seks i sammendraget før nest siste kvalifisering i Longines FEI Jumping World Cup. (Arkivfoto: NRYF)
Rebecca Ballestad-Mender
Publisert
-
Oppdatert

Søndag klokken 14.30 er det tid for den nest siste kvalifiseringen i den vest-europeiske ligaen, i stemningsfulle Scandinavium.
Der får alle de tre norske rytterne mulighet til å fylle på med poeng, men for Johan-Sebastian Gulliksen er allerede finaledeltagelsen i boks. Han ligger nå på sjetteplass i sammendraget, med 53 poeng på konto. Oda Charlotte Lyngvær har fremdeles mulighet til å klatre oppover på sammendraget og forhåpentligvis komme innenfor det som gir finaleplass. I forkant av Gøteborg ligger hun som nummer 24 med sine 26 poeng, mens Geir Gulliksen ligger som nummer 50 med 12 poeng.

Allerede helgen etter Gøteborg kommer enda en sjanse, denne gang i Helsinki. Hit skal enda flere norske ryttere ta veien – Oda Charlotte Lyngvær, Johan-Sebastian Gulliksen, Geir Gulliksen, Marit Haarr Skollerud og Mira Høidal har alle plass i den aller siste World Cup-kvalifiseringen for denne sesongen.

Det er de 18 beste i sammendraget som får finaleplass – og finalen går i Fort Worth, Texas, USA 7.- 12. april.

Du kan se søndagens kvalifisering direkte på FEITV eller GHS-live

Svensk TV sender også fra Gothenburg Horse Show.

Onsdag 25. februar klokken 13.00 sender Eurosport høydepunkter fra klassen.

Relaterte artikler